حساب کاربری من
تعداد محصول : 0
- جمع : 0 تومان
Your Cart is currently empty!
محصول
کوپن
add
Coupon code invalid! Please re-enter!
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

مقالات تخصصی

ترامپولین بیشتر با نام و یا تلفظ هایی نظیر: ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ و یا جامپینگ در ایران شناخته می شود. اما باید توجه داشت جامپینگ به وسایل بادی اطلاق می شود. ترامبلین - ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ نیز تلفظ های متداول توسط هم وطنان مان می باشند. واژه صحیح همان ترامپولین می باشد.

ترامپولین یک وسیله تفریحی، ورزشی است که از گذشته مورد استفاده علاقه مندان قرار گرفته است که لحظات شاد و مفرحی را برای شما خصوصا در محیط خانواده ایجاد می نماید. این وسیله ورزشی برای تمام سنین مناسب است. ترامپولین در اندازه ها و طرح های مختلفی عرضه می شود.

 جالب است بدانیم که اولین مسابقات ورزشی در رشته ترامپولین در محیط های اموزشی آمریکا و انجام شده است. در دهه ۱۹۵۰ میلادی به تدریج قوانینی برای رشته ورزشی ترامپولین تدوین شد و با گسترش و توسعه این رشته ورزشی در دنیا، نهایتا در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰ برای اولین بار در المپیک به عنوان یکی از بخش‌های ورزش ژیمناستیک مسابقات رسمی المپیکی ترامپولین برگزار شد.

 

چهار دسته ترامپولین (ترامبلین - ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ ) با توجه به کاربری آن وجود دارد:

- ترامپولین پارک یا  Park trampolines ؛ ترامپولین های مورد استفاده در پارک

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

- ترامپولین های مسابقات یا ترامپولین المپیک یا Olympic trampolines

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد 

- ترامپولین های خانگی و مکان های شخصی یا Domestic trampolines

- ترامپولین های مورد استفاده در مهد کودک و خانه بازی

ترامپولین های خانگی و ترامپولین های (ترامبولین یا ترامپولینگ یا ترامبولینگ)  مورد استفاده در مهد کودک و خانه بازی را می توان در یک دسته بندی قرار داد. همه این ترامپولین ها همان  Domestic trampolines  می باشند. برخی مدل ها به لحاظ اندازه و یا طراحی ظاهری زیبا، برای استفاده در مهد کودک و خانه بازی جذابیت بیشتری دارند.

حال ویژگی های هر یک دسته از ترامپولین ها را بطور خلاصه بررسی می نماییم. با توجه به اینکه بیشتر مخاطبان ما مدیران مهدکودک و یا خانه بازی هایی هستند که برای تجهیز مهدکودک یا خانه بازی خود گزینه ترامپولین را بررسی می نمایند و یا خانواده هایی  که برای استفاده شخصی قصد تهیه ترامپولین را دارند؛ ترامپولین های خانگی و یا Domestic trampolines بیشتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ترامپولین پارک:

این ترامپولین ها برای استفاده عمومی در پارک و محیط های تفریحی عمومی و مطابق با استاندارد های مربوط به دستگاه های مورد استفاده در شهربازی طراحی و ساخته می شوند. این ترامپولین ها بصورت تخت های جدا ازهم با ابعادی در حدود 1.8*3.6 متر برای هر تخت ترامپولین ساخته می شوند و تعداد 4 تا 12 تخت معمولا کنار هم چیده می شوند. این ترامپولین ها در پارک ها معمولا بصورت 6 - 8 -10 یا 12 نفره استفاده می شوند. فنر مورد استفاده در این ترامپولین ها معمولا 25 سانتی متر طول دارند و تشک پرش آنها از نخ ایرانی و یا ترک بافته می شوند.

 

ترامپولین مسابقات:

به این ترامپولین ها، ترامپولین المپیک گفته می شود. دارای کیفیت بالاتری هستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند و برای مسابقات مورد استفاده قرار می گیرند. این ترامپولین ها بسیار گران قیمت هستند.

ترامپولین های شخصی:

همانطور که ذکر شد این ترامپولین ها شامل:  ترامپولین های خانگی و ترامپولین های مهد کودک و خانه بازی می گردند که بطور کلی تحت عنوان:  domestic trampolines  شناخته می شوند.

 

به لحاظ ظاهری، این ترامپولین ها به شکل های مختلفی ساخته می شوند. ترامپولین ها دارای یک صفحه پرش یا تشک پرش هستند که توسط فنرهایی به فریم اصلی بسته می شوند. برخی ترامپولین ها دارای تور محافظ هستند و برخی فاقد آن.

از نظر شکل هندسی در شکل های: ترامپولین گرد یا ترامپولین دایره ای - ترامپولین های بیضوی یا اووال و ترامپولین های چهارگوش یا ترامپولین مستطیل طراحی و عرضه گردیده اند اما نوع دایره ای بیشتر متداول است و تقریبا همه عرضه کنندگان ترامپولین در ایران این نوع ترامپولین را عرضه می نمایند. رایان مهد نیز با توجه به سلیقه مشتریان خود ترامپولین دایره ای را عرضه می نماید.

لازم به ذکر است که شمل دایره با توجه به فواصل یکسان از اطراف، به لحاظ علمی نیز بهترین شکل هندسی برای ایجاد جامپ یا پرش بیشتر بر روی ترامپولین می باشد.

 

ترامپولین های دایره ای رایان مهد (وابسته به رایان اسپرت) در اندازه های مختلف از یک متر تا 5 متر عرضه می گردند.

این ترامپولین ها به سه دسته تقسیم می شوند:

 

ترامپولین های کوچک MINI TRAMPOLINES 

ترامپولین های ویژه SPECIAL DESIGN TRAMPOLINES  

ترامپولین های بزرگ   BIG TRAMPOLINES

 ترامپولین های کوچک    MINI TRAMPOLINES

 

ترامپو لین های کوچک یا مینی ترامپولین به ترامپو لین های با قطر کمتر از ۱۵۰ سانتی متر گفته می شود. در فروشگاه رایان مهد ترامپو لین های با قطر ۱۰۰ –  ۱۲۵ - 140 و  ۱۵۰ سانتی متر عرضه می گردند. ترامپولین های یک متری در سه طرح: ساده - یک بار تاشو و دوبار تاشو عرضه می شوند.

 

تنوع طرح ترامپولین

ترامپو لین های  BEPAR 100 و  BEPAR 125

این ترامپولین ها در دو مدل با دستگیره و بدون دستگیره ارایه می شوند. دستگیره ضمن کمک به حفظ تعادل، این امکان را می دهد که افراد بزرگسال به منظور چربی سوزی و  لاغری به مدت طولانی بتوانند این ورزش را انجام می دهند.

ترامپولین های BEPAR 125   و  BEPAR 140  و  BEPAR 150   بصورت ساده (فریم یک تکه) - یک بار تاشو ( با فریم دوتکه) و دوبار تاشو ( فریم چهار تکه ) ساخته شده اند. ترامپولین های تاشو فضای کمتری را اشغال نموده و امکان جابجایی را تسهیل می تمایند.

طبیعی است ترامپولین با قطر بزرگتر پرش بیشتری دارد و با توجه به فضای بیشتر، به لحاظ فیزیکی امکان تحرک بیشتری را فراهم می نماید. از طرف دیگر بزرگ بودن ترامپولین خانگی، باعث اشغال فضای بیشتری می شود. برای رفع این مشکل، ترامپولین های 1.25 متر - 1.4 متر و 1.5 متری بصورت تاشو ساخته می شوند.

رایان مهد سعی نموده با ایجاد تغییرات مطابق سلیقه مشتریان خود، تغییراتی را در ترامپولین های وارداتی ایجاد و از سازنده درخواست اعمال آنها را بنماید. 

طراحی و چیدمان فنرها درترامپولین یکی از ویژگی های ممتاز ترامپولین رایان مهد (با لوگوی  SKYJUMP )  می باشد. اندازه فنزها در ترامپولین های کوچک بطور معمول 86 میلی متر و قطر آنها 18 تا 19 میلی متر می باشد. فنر های با تعدادحلقه بیشتر و قطر حلقه بزرگ تر دارای ضریب فنریت بالاتری هستند. در ترامپولین های رایان مهد بطور سفارشی و اختصاصی اندازه طول فنر ها 10 سانتی متر و قطر انها نیز 22 میلی متر و دو انتها بصورت مخروطی -برای بازگشت پذیری بیشتر- ساخته شده اند. این موضوع به جهت علاقه مشتریان عزیز به پرش بیشتر بر روی ترامپولین اجرایی شده است.

لذا اگر علاقه مند به پرش بیشتر در بازی و ورزش ترامبولین هستید، اطمینان خاطر داشته باشید که ترامپولین های رایان مهد انتخاب بسیار مناسبی برای شما می باشند.

 

پایه های ترامپولین های کوچک بصورت پیچی هستند و باز می شوند. پایه های باز شونده این امکان را فرهم می سازند که ترامپو لین های کوچک فضای کمتر اشغال نمایند. البته در برخی مدل های ساخت رایان اسپرت پایه ها برای تعادل بهتر، بصورت U  شکل هستند و براحتی از فریم جدا می شوند.

ظرفیت این ترامپولین ها 100 کیلوگرم است و برای همه سنین مناسب هستند. ترامپولین های کوچک برای کودکان تا 6 سال جنبه تفریحی خوبی دارد اما برای کودکان بزرگ تر ترامپولین با قطر کمتر از 1.25 متر پیشنهاد نمی شود. هدف کودکان تفریح و سرگرمی و هیجان است، ترامپولین های 1 و 1.25 متری پاسخگوی این نیاز کودکان بالاتر از 6 سال نیستند. ترامپولین 1.5 متری  و 1.4 متری برای کودکان تا 10 سال مناسب هستند. از نظر تحمل وزن البته بزرگسالان نیز می توانند از این ترامپولین ها استفاده نمایند.

بزرگسالانی که با هدف کاهش وزن و چربی سوزی قصد استفاده از ترامپولین را دارند می توانند یکی از گزینه های 1 متری و یا 1.25 متری را انتخاب نمایند. اما اگر برای بازی و هیجان مد نظرتان است بهتر است به فکر تهیه ترامپولین بزرگ باشید.

 

 

ترامپولین های ویژه SPECIAL DESIGN TRAMPOLINES

این ترامپولین ها بیشتر برای استفاده در مهد کودک و خانه بازی طراحی و ساخته شده اند. ترامپولین های ویژه به ترامپولین هایی که با ظاهر متفاوت، با در نظر گرفتن زیبایی، تنوع و عملکرد مناسب طراحی و ساخته شده ند گفته می شود.  سه مدل ترامپولین ویژه در فروشگاه رایان مهد ارائه می گردند که هر سه طرح بسیار پرطرفدار می باشند. این مدل ها شامل: Bepar 140A – Bepar 140B  و Bepar 213 می باشند. ترامپولین  140 یا bepar 140 با قطر 140 سانتی متر، از نظر سیستم ارتعاشی در دو مدل با کش بانجی و فنر فولادی می باشند. 140 فنری ساخت رایان اسپرت بصورت تاشو و 140 وارداتی بصورت فریم 6 تکه ای ساخته شده است که تشکیل یک حلقه را می دهند. ترامپولین ساخت رایان اسپرت دارای فریم قوی تر و مدل چینی در حالت جمع شده فضای کمتری را اشغال می نماید و حمل آن آسانتر است. از نظر اندازه فنر و سایر پارامترها این دو ترامپولین یکسان هستند. ترامپولین ایرانی در دو طرح با حفاظ و بدون حفاظ عرضه می گردد اما ترامپولین 140 وارداتی فقط با حفاظ عرضه می شود.

ترامپولین شش ضلعی213 با قطر سانتی متر یا ترامبولینBEPAR 213   دارای صفحه پرش شش ضلعی می باشد. ترامپولین شش ضلعی BEPAR 213  دارای طراحی ظاهری بسیار زیبا و جذاب است. همین طراحی ظاهری زیبای این ترامبولینگ در کنار اندازه مناسب آن و استفاده از پایه های با پوشش پلاستیکی باعث شده است ترامپولین BEPAR 213  از محبوبیت زیادی نزد مدیران مهد کودک ها و مدیران خانه های بازی برخوردار گردد ترامپولینگ BEPAR 213 دارای ابعاد مناسب، طرح متفاوت و زیبا، رنگ بندی متنوع و شاد و قابلیت ارتجاعی خوب برای پرش بیشتر بر روی صفحه جامپینگ می باشد. پایه های ترامپولین BEPAR 213  از جنس پلاستیک با کیفیت خوب و با رعایت استانداردهای مربوط به بازی کودکان و در رنگهای نارنجی و سبز ساخته شده اند. تور اطراف با حاشیه رنگی تزیین شده است. تشک پرش با رنگ مشکی در کنار کاور فنر با رنگ آبی، در مجموع طرح زیبایی را برای ترامپولین 213 سانتی متری BEPAR 213  ایجاد نموده است.

بیشتر مهد کودک ها و خانه های بازی اندازه ترامپولین بین2 تا 3 متر را مناسب می دانند. این ترامپولین با اندازه قطری 213 سانتی متر از این جهت هم دارای اندازه مناسب است.

 

ترامپولین های بزرگ BIG TRAMPOLINES

ترامپولین های بزرگ و یا ترامپولین دایره ای بزرگ به ترامپولین های دایره ای با قطر بالاتر از 150 سانتی متر گفته می شود. اولین سایز ترامپولین بالاتر از 150 سانتی متر، ترامپولین BEPAR 183 می باشد.

این ترامپولین ها در اندازه های 6- 8 - 10 - 12- 13 -  14 و 16 فوت معادل با ( 183 - 244 - 305 - 366 - 396 - 426 - 488 سانتی متر ) ساخته می شوند. سایز 7 فوت نیز توسط برخی سازنده ها ساخته می شود. رایان مهد ترامپولین دایره ای بزرگ را در اندازه های 183- 244 - 305 - 366 - 396 و 488 سانتی متر یعنی معادل 6 - 8 - 10 - 13 و 16 فوت عرضه می نماید. نام گذاری این ترامپولین ها نیز با توجه به اندازه آنها صورت می گیرد. مدل های تولیدی رایان اسپرت در اندازه های 195 و 255 سانتی متر عرضه می گردند که در هر مدل اندازه طول فنر ها افزایش یافته و لذا جامپ یا پرش بیشتری در مقایسه با مدل های مشابه خارجی ایجاد می نمایند. ترامپولین 195 سانتی متری با فنر به طول 15 سانت و قطر 22 و ترامبولین 255 نیز با فنر به طول 18 سانت و قطر 24 میلی متر عرضه می شوند. ترامپولین های وارداتی: ترامپولین bepar 183  - ترامپولین bepar 244 - ترامپولین  bepar 305 - ترامپولین  bepar 366 - ترامپولین bepar 396 و ترامپولین bepar 488 نامگذاری شده اند.

ترامپولین های bepar 183 - bepar 244 و ترامپولین  bepar 305  برای استفاده در مهد کودک و خانه بازی مناسب هستند.

ترامپولین های دایره ای بزرگ برای استفاده در فضاهای خصوصی مانند باغ یا حیاط خانه بسیار مناسب هستند. بدیهی است هر چه ترامپولین (ترامبلین - ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ ) بزرگ تر باشد، ورزشکار هیجان و شادی بیشتری را تجربه می کند. دو عامل محدود کننده در اینجا وجو خواهد داشت: فضا و قیمت. لذا اگر فضای کافی برای استفاده از ترامپولین های بزرگ تر را دارید، هزینه را مذیریت و ترامپولین بزرگ تر را برای ایجاد فضای گرم، شاد و پر هیجان برای خانواده خود تهیه نمایید.

اگر صاحب یک رستوران یا محیط تفریحی و تفرج گاه هستید، استفاده از یک ترامپولین دایره ای بزرگ در محیط تفریحی تان باعث افزایش رضایت مندی مشتریان تان خواهد شد. کودکان براحتی می توانند ساعاتی با خاطره خوش را در کنار والدین خود تجربه نمایند و بی شک به لحاظ اقتصادی نیز این رضایت به نفع شما خواهد بود. در برخی تفرج گاه ها از ترامپولین های bepar 366  یا  bepar 396  و یا  bepar 488  برای کسب درآمد نیز استفاده می نمایند.

 

ظرفیت ترامپولین های بزرگ دایره ای با قطر کمتر از 305 سانتی متر، 100 کیلوگرم و قطر های بالاتر 150 کیلوگرم می باشد.

رایان مهد با عرضه ترامپولین (ترامبلین - ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ ) در طرح ها و اندازه های متفاوت پاسخگوی هر سلیقه ای می باشد.

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

  • Prev

با عرض پوزش، درحال حاضر امکان خرید از طریق سایت فعال نمی باشد. لطفا جهت خرید با ما تماس بگیرید.

raianmahd@

ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ساعت کار

هرگونه سوال و اطلاعاتی را با کارشناسان ما در ارتباط باشید

آخرین مقالات سایت
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تجهیزات مهد کودک تجهیزات مهد کودک نقش بسیار مهمی را در ایجاد محیط مناسب برای مهد کودک ایجاد می نماید. تجهیزات مهد کودک از قبیل: انواع... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تاثیرات ترامپولین در سلامتی سالمندان همه پزشکان ، مربیان تربیت بدنی ، ورزشکارانا حرفه ای و حتی... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ترامپولین بیشتر با نام و یا تلفظ هایی نظیر: ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ و یا جامپینگ در... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ممکن است برای شما که تصمیم به خرید ترامپولین گرفته اید، این سوال مطرح باشد که: " چگونه ترامپولین... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ده مهدکودک برتر دنیا
پنج شنبه, 26 مرداد 1396
 با ده مهدکودک برتر دنیا آشنا شویم... ما به عنوان والدین، مربی و مدیر پیش دبستانی یا مهد کودک باید این احساس را ایجاد... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
فواید ترامپولین بر روی بدن
سه شنبه, 17 مرداد 1396
الزاما نیازی نیست که شما یک دانشمند هوافضا و متخص شاتل های فضایی باشید تا دریابید بهترین تمرین... بیشتر بدانید...
ترامپولین چیست و چه کاربردهایی دارد؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تاثیر ترامپولین در فیتنس ارائه ایده های انقلابی در علم معمولا ساده به نظر می آیند در حالی که به واقع چنین... بیشتر بدانید...

مشخصات تماس

با عرض پوزش، در حال حاضر خرید از طریق سایت فعال نیست.

لطفا جهت خرید با ما تماس بگیرید.

24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم