حساب کاربری من
تعداد محصول : 0
- جمع : 0 تومان
Your Cart is currently empty!
محصول
کوپن
add
Coupon code invalid! Please re-enter!
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
  • چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
  • چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
  • چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
  • چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

رایان مهد

ممکن است برای شما که تصمیم به خرید ترامپولین گرفته اید، این سوال مطرح باشد که: " چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ "

برای پاسخ به این سوال لازم است شناخت کافی از ویزگیهای ترامپولین، انواع ترامپولین ها و پارامترهای موثر در عملکرد ترامپولین داشته باشیم.

ترامپولین یک وسیله ورزشی است که از دهه های گذشته مورد شناسایی و استفاده علاقه مندان قرار گرفته است.

اولین مسابقات رشته ورزشی ترامپولین در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا و اروپا و بدون قوانین خاصی انجام میشده است. در دهه ۱۹۵۰ میلادی به تدریج قوانینی برای رشته ورزشی ترامپولین تدوین شد و با گسترش و توسعه این رشته ورزشی در دنیا، نهایتا در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰ برای اولین بار در المپیک به عنوان یکی از بخش‌های ورزش ژیمناستیک مسابقات رسمی المپیکی ترامپولین برگزار شد.

امروزه استفاده از ترامپولین را در چهار بخش عمده می توان تقسیم بندی نمود:

- ترامپولین پارک یا  Park trampolines ؛ ترامپولین های مورد استفاده در پارک

- ترامپولین های مسابقات یا ترامپولین المپیک یا Olympic trampolines

- ترامپولین های خانگی و مکان های شخصی یا Domestic trampolines

- ترامپولین های مورد استفاده در مهد کودک و خانه بازی

* گروه های سوم و چهارم یعنی ترامپولین های خانگی و  ترامپولین های مورد استفاده در مهد کودک و خانه بازی را می توان در یک دسته بندی قرار داد. در واقع برخی از مدل های Domestic trampolines به لحاظ اندازه و یا طراحی ظاهری زیبا، برای استفاده در مهد کودک و خانه بازی جذابیت بیشتری دارند. لذا ما هم این دو دسته را تحت عنوان ترامپولین های شخصی نام می بریم. (ترامبولین یا ترامبولینگ یا ترامپولینگ)

حال به اختصار ویژگی های هر یک را ذکر می نماییم ولی به جهت اینکه بیشتر مخاطبان ما خانواده هایی هستند که برای استفاده شخصی قصد تهیه ترامپولین را دارند و یا مهدکودک و یا خانه بازی هایی که برای تجهیز مهدکودک یا خانه بازی خود گزینه ترامپولین را بررسی می نمایند، این دسته از ترامپولین ها بیشتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ترامپولین پارک:

این ترامپولین ها برای استفاده عمومی در پارک و با استاندارد های مربوط به دستگاه های مورد استفاده در شهربازی طراحی و ساخته می شوند. در ایران این ترامپولین ها با ابعادی در حدود 1.8*3.6 متر برای هر تخت ترامپولین ساخته می شوند و در بیشتر پارک ها و شهربازی های کشورمان دیده می شوند. معمولا بصورت 6 - 8 -10 یا 12 نفره این ترامپولین ها استفاده می شوند. فنر مورد استفاده در این ترامپولین ها معمولا 25 سانتی متر طول دارند و تشک پرش آنها از نخ ایرانی و یا ترک بافته می شوند.

ترامپولین مسابقات:

به این ترامپولین ها، ترامپولین (ترامبولین یا ترامپولینگ یا ترامبولینگ) المپیک گفته می شود. دارای کیفیت بالاتری هستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند و برای مسابقات مورد استفاده قرار می گیرند.

ترامپولین های شخصی:

همانطور که ذکر شد این ترامپولین ها شامل دو دسته:  ترامپولین های خانگی و مکان های شخصی و ترامپولین های مورد استفاده در مهد کودک و خانه بازی می گردند که بطور کلی تحت عنوان:  omestic trampolines  شناخته می شوند.

این ترامپولین ها به شکل های مختلفی ساخته می شوند. عموما دارای یک صفحه پرش یا تشک پرش هستند که توسط فنرهایی به فریم اصلی اتصال دارند. برخی ترامپولین ها دارای تور محافظ هستند و برخی فاقد آن.

از نظر شکل هندسی در شکل های: ترامپولین گرد یا ترامپولین دایره ای - ترامپولین های بیضوی یا اووال و ترامپولین های چهارگوش یا ترامپولین مستطیل طراحی و عرضه گردیده اند اما نوع دایره ای بیشتر متداول است و تقریبا همه عرضه کنندگان ترامپولین در ایران این نوع ترامپولین را عرضه می نمایند. رایان مهد نیز با توجه به سلیقه مشتریان خود ترامپولین دایره ای را عرضه می نماید.

لازم به ذکر است که شمل دایره با توجه به فواصل یکسان از اطراف، به لحاظ علمی نیز بهترین شکل هندسی برای ایجاد جامپ یا پرش بیشتر بر روی ترامپولین می باشد.

ترامپولین های دایره ای رایان مهد (وابسته به رایان اسپرت) در اندازه های مختلف از یک متر تا 5 متر عرضه می گردند.

این ترامپولین ها به سه دسته تقسیم می شوند:

ترامپولین های کوچک MINI TRAMPOLINES 

ترامپولین های ویژه SPECIAL DESIGN TRAMPOLINES  

ترامپولین های بزرگ   BIG TRAMPOLINES

ترامپولین های کوچک    MINI TRAMPOLINES

 

ترامپو لین های کوچک به ترامپو لین های با قطر کمتر از ۱۵۰ سانتی متر گفته می شود. در فروشگاه رایان اسپرت ترامپو لین های با قطر ۱۰۰ –  ۱۲۵ - 140 و  ۱۵۰ سانتی متر عرضه می گردند..

تنوع طرح ترامپولین

ترامپو لین های  BEPAR 100 و  BEPAR 125

این ترامپولین ها در دو مدل با دستگیره و بدون دستگیره ارایه می شوند. دستگیره ضمن کمک به حفظ تعادل، این امکان را می دهد که افراد بزرگسال به منظور چربی سوزی و  لاغری به مدت طولانی بتوانند این ورزش را انجام می دهند.

ترامپولین های BEPAR 125   و  BEPAR 140  و  BEPAR 150  با توجه به اندازه بزرگتری که دارند  بصورت ساده (فریم یک تکه) - یک بار تاشو ( با فریم دوتکه) و دوبار تاشو ( فریم چهار تکه ) ساخته شده اند. مدل های تاشو فضای کمتری را اشغال نموده و امکان جابجایی را تسهیل می تمایند.

طبیعی است ترامپولین با قطر بزرگتر پرش بیشتری دارد و با توجه به فضای بیشتر، به لحاظ فیزیکی امکان تحرک بیشتری را فراهم می نماید. از طرف دیگر بزرگ بودن ترامپولین خانگی، باعث اشغال فضای بیشتری می شود. برای رفع این مشکل، ترامپولین های 1.25 متر - 1.4 متر و 1.5 متری بصورت تاشو ساخته می شوند.

طراحی و چیدمان فنرها درترامپولین یکی از ویژگی های ممتاز ترامپولین رایان مهد (با لوگوی  SKYJUMP )  می باشد. اندازه فنزها در ترامپولین های کوچک بطور معمول 8 سانتی متر و قطر آنها 18 تا 19 میلی متر می باشد. فنر های با تعدادحلقه بیشتر و قطر حلقه بزرگ تر دارای ضریب فنریت بالاتری هستند. در ترامپولین های رایان مهد بطور سفارشی و اختصاصی اندازه طول فنر ها 11 سانتی متر و قطر انها نیز 22 میلی متر می باشد. این موضوع به جهت علاقه مشتریان عزیز به پرش بیشتر بر روی ترامپولین اجرایی شده است.

لذا اگر علاقه مند به پرش بیشتر در بازی و ورزش ترامبولین هستید، اطمینان خاطر داشته باشید که ترامپولین های رایان مهد انتخاب بسیار مناسبی برای شما می باشند.

پایه های ترامپولین های کوچک بصورت پیچی هستند و باز می شوند. پایه های باز شونده این امکان را فرهم می سازند که ترامپو لین های مینی فضای بسیار کمی را اشغال نمایند. البته در برخی مدل های ساخت رایان اسپرت پایه ها برای تعادل بهتر، بصورت U  شکل هستند و براحتی از فریم جدا می شوند.

ظرفیت این ترامپولین ها 100 کیلوگرم است و برای همه سنین مناسب هستند. ترامپولین های کوچک برای کودکان تا 6 سال جنبه تفریحی خوبی دارد اما برای کودکان بزرگ تر ترامپولین با قطر کمتر از 1.25 متر پیشنهاد نمی شود. هدف کودکان تفریح و سرگرمی و هیجان است، ترامپولین های 1 و 1.25 متری پاسخگوی این نیاز کودکان بالاتر از 6 سال نیستند. ترامپولین 1.5 متری  و 1.4 متری برای کودکان تا 10 سال مناسب هستند. از نظر تحمل وزن البته بزرگسالان نیز می توانند از این ترامپولین ها استفاده نمایند.

بزرگسالانی که با هدف کاهش وزن و چربی سوزی قصد استفاده از ترامپولین را دارند می توانند یکی از گزینه های 1 متری و یا 1.25 متری را انتخاب نمایند. اما اگر برای بازی و هیجان مد نظرتان است بهتر است به فکر تهیه ترامپولین بزرگ باشید.

 

ترامپولین های ویژه SPECIAL DESIGN TRAMPOLINES

ترامپولین های ویژه به ترامپولین هایی که با طاهر متفاوت، با در نظر گرفتن زیبایی، تنوع و عملکرد مناسب طراحی و ارائه گردیده اند. سه مدل ترامپولین ویژه در فروشگاه رایان اسپرت ارائه می گردد. این مدل ها شامل: Bepar 140A – Bepar 140B  و Bepar 213 می باشند. ترامپولین های 140 از نظر سیستم ارتعاشی در دو مدل با کش بانجی و فنر فولادی می باشند. 140 فنری ساخت رایان اسپرت بصورت تاشو و 140 خارجی بصورت فریم 6 تکه ای ساخته شده است. مدل ایرانی دارای فریم قوی تر و مدل خارجی در حالت جمع شده فضای کمتری را اشغال می نماید و حمل آن آسانتر است. از نظر اندازه فنر و سایر پارامترها یکسان هستند.

ترامپولین شش ضلعی213 سانتی متری یا ترامبولینBEPAR 213  همانطور که از نامش پیداست دارای صفحه پرش شش ضلعی می باشد. ترامپولین شش ضلعی BEPAR 213  دارای طراحی ظاهری بسیار زیبا است. همین طراحی ظاهری زیبای این ترامبولینگ در کنار اندازه مناسب آن و استفاده از پایه های با پوشش پلاستیکی باعث شده است ترامپولین BEPAR 213  از محبوبیت زیادی نزد مدیران مهد کودک ها و مدیران خانه های بازی برخوردار گردد. بی شک کودکان علاوه بر علاقه ای که به بازی دارند، اگر وسیله بازی دارای ظاهر زیبا و رنگارنگ باشد، بیشتر جذب آن می شوند. ترامپولینگ BEPAR 213 همه این ویژگی ها را دارد. پایه های ترامپولین BEPAR 213  از جنس پلاستیک با کیفیت خوب و با رعایت استانداردهای مربوط به بازی کودکان و در رنگهای نارنجی و سبز ساخته شده اند. تور اطراف با حاشیه رگی تزیین شده است. تشک پرش با رنگ مشکی در کنار کاور فنر با رنگ آبی، در مجموع طرح زیبایی را برای ترامپولین 213 سانتی متری BEPAR 213  ایجاد نموده است.

بیشتر مهد کودک ها و خانه های بازی اندازه ترامپولین بین2 تا 3 متر را مناسب می دانند. این ترامپولین با اندازه قطری 213 سانتی متر از این جهت هم برنده میدان است.

ترامپولین های بزرگ BIG TRAMPOLINES

ترامپولین های بزرگ و یا ترامپولین دایره ای بزرگ به ترامپولین های دایره ای با قطر بالاتر از 150 سانتی متر گفته می شود. اولین سایز ترامپولین بالاتر از 150 سانتی متر، ترامپولین BEPAR 183 می باشد.

این ترامپولین ها در اندازه های 6- 8 - 10 - 12- 13 -  14 و 16 فوت ساخته می شوند. سایز 7 فوت نیز توسط برخی سازنده ها ساخته می شود. رایان اسپرت ترامپولین دایره ای بزرگ را در اندازه های 183- 244 - 305 - 366 - 396 و 488 سانتی متر یعنی معادل 6 - 8 - 10 - 13 و 16 فوت عرضه می نماید. مدل های تولیدی رایان اسپرت در اندازه های 195 و 255 سانتی متر عرضه می گردند که در هر مدل اندازه طول فنر ها افزایش یافته و لذا جامپ یا پرش بیشتری در مقایسه با مدل های مشابه خارجی ایجاد می نمایند. این ترامپولین ها تحت نام های: ترامپولین bepar 183  - ترامپولین bepar 244 - ترامپولین  bepar 305 - ترامپولین  bepar 366 - ترامپولین bepar 396 و ترامپولین bepar 488 نامگذاری شده اند.

ترامپولین های bepar 183 - bepar 244 و ترامپولین  bepar 305  برای استفاده در مهد کودک و خانه بازی مناسب هستند.

ترامپولین های دایره ای بزرگ برای استفاده در فضاهای خصوصی مانند باغ یا حیاط خانه بسیار مناسب هستند. بدیهی است هر چه ترامپولین بزرگ تر باشد، ورزشکار هیجان و شادی بیشتری را تجربه می کند. دو عامل محدود کننده در اینجا وجو خواهد داشت: فضا و هزینه. لذا اگر فضای کافی برای استفاده از ترامپولین های بزرگ تر را دارید، هزینه را مذیریت و ترامپولین بزرگ تر را برای ایجاد فضای گرم، شاد و پر هیجان برای خانواده خود تهیه نمایید.

اگر صاحب یک رستوران یا محیط تفریحی و تفرج گاه هستید، استفاده از یک ترامپولین دایره ای بزرگ در محیط تفریحی تان باعث افزایش رضایت مندی مشتریان تان خواهد شد. کودکان براحتی می توانند ساعاتی با خاطره خوش را در کنار والدین خود تجربه نمایند و بی شک به لحاظ اقتصادی نیز این رضایت به نفع شما خواهد بود. در برخی تفرج گاه ها از ترامپولین های bepar 366  یا  bepar 396  و یا  bepar 488  برای کسب درآمد نیز استفاده می نمایند.

ظرفیت ترامپولین های بزرگ دایره ای با قطر کمتر از 305 سانتی متر، 100 کیلوگرم و قطر های بالاتر 150 کیلوگرم می باشد.

 

درباره ما

 رایان مهد همواره این افتخار را داشته است تا با تامین بهترین و با کیفیت ترین محصولات ورزشی برای شما عزیزان بهترین و شادترین ثانیه ها را به ارمغان آورد.
عضو خبرنامه سایت شوید تا جدید ترین محصولات را برای شما ایمیل نماییم
با تشکر از همراهی همه شما عزیزان

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

جدیدترین مطالب
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تجهیزات مهد کودک تجهیزات مهد کودک نقش بسیار مهمی را در ایجاد محیط مناسب برای مهد کودک ایجاد می نماید. تجهیزات مهد کودک از قبیل: انواع...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تاثیرات ترامپولین در سلامتی سالمندان همه پزشکان ، مربیان تربیت بدنی ، ورزشکارانا حرفه ای و حتی...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ترامپولین بیشتر با نام و یا تلفظ هایی نظیر: ترامبولین - ترامبولینگ - ترامپولینگ و یا جامپینگ در...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ممکن است برای شما که تصمیم به خرید ترامپولین گرفته اید، این سوال مطرح باشد که: " چگونه ترامپولین...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
ده مهدکودک برتر دنیا
پنج شنبه, 26 مرداد 1396
 با ده مهدکودک برتر دنیا آشنا شویم... ما به عنوان والدین، مربی و مدیر پیش دبستانی یا مهد کودک باید این احساس را ایجاد...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
فواید ترامپولین بر روی بدن
سه شنبه, 17 مرداد 1396
الزاما نیازی نیست که شما یک دانشمند هوافضا و متخص شاتل های فضایی باشید تا دریابید بهترین تمرین...
چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد
تاثیر ترامپولین در فیتنس ارائه ایده های انقلابی در علم معمولا ساده به نظر می آیند در حالی که به واقع چنین...

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

  • Prev

با عرض پوزش، درحال حاضر امکان خرید از طریق سایت فعال نمی باشد. لطفا جهت خرید با ما تماس بگیرید.

raianmahd@

چگونه ترامپولین مناسب را انتخاب کنیم؟ - تجهیزات مهدکودک رایان مهد

ساعت کار

هرگونه سوال و اطلاعاتی را با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مشخصات تماس

با عرض پوزش، در حال حاضر خرید از طریق سایت فعال نیست.

لطفا جهت خرید با ما تماس بگیرید.

24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستیم